Tere tulemast ooperisaarele!

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja. Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus.

Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway’lt jpt. Sel suvel külastavad Saaremaad ooperiteatrid suisa erinevatelt maailmajagudelt – Shanghai ooperiteater toob festivalile kaasaegse hiina ooperi “Riskantne mäng” ning Verdi armastatud ooperi “Carmen”, Ungari Riigiooperi poolt tuleb ettekandele Mozarti “Figaro pulm” ning Verdi “Traviata”. Ülipopulaarseks on saanud ka laupäevaõhtune galakontsert, kus esitatakse tuntud ooperiaariaid.

Asukoha ja esmaklassilise  programmi tõttu on Saaremaa ooperipäevad eksootiline festival: 50% piletitest ostetakse ära juba programmi avalikustamisel aasta enne etendusi ning pääs ooperisse on muutunud suureks privileegiks.

Saaremaa Ooperipäevad pika traditsiooniga korraldatav rahvusvahelise järjepidevusega ooperi festival. Selle eesmärgiks on tutvustada tipptasemel esitatava muusika abil Kuressaare linna kui atraktiivset ja romantilist Eesti kultuuriturismi sihtkohta.