Tere tulemast ooperisaarele!

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja. Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus.

Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid.

XIII Saaremaa ooperipäevad toimuvad 20. – 25. juuli 2021.

Festivali peakülaline: Horvaatia Rahvusteater Zagrebis

Horvaatia Rahvusteater Zagrebis on Horvaatia silmapaistvaim ja vanim teater, mis hõlmab kolme kunstivaldkonda – ooperit, sõnateatrit ja balletti. Horvaatia rahvusteatri repertuaar on rikkalik, koosnedes maailmaklassikasse kuuluvatest teostest, rahvuslikest ja kaasaegsetest teostest.

Ehkki Horvaatia rahvusteater loodi riikliku kultuurikeskusena, ei ole see kunagi olnud suletud ega piiratud ning on loonud mitmesuguseid kultuurilisi seoseid, avades uksed kõigile teatrikultuuridele ja astudes üles külalisesinejatena kõikjal üle maailma, Ameerikast läbi Euroopa Kaug-Idasse. Horvaatia rahvusteater on oma 154 aasta pikkuse ajaloo jooksul maailmale tutvustanud tervet plejaadi suurepäraseid artiste ja näitekirjanikke, näitlejaid ja lavastajaid, lava- ja kostüümikunstnikke, maailmakuulsaid ooperi- ja balletiartiste, dirigente ja koreograafe.

Teatri programm koosneb igal aastal vähemalt kaheteistkümnest uuslavastusest ja kahekümnest korduvlavastusest, mis tähendab, et hooajal esinetakse enam kui 200 etendusega. Horvaatia rahvusteatri kui juhtiva riikliku teatri repertuaarii kuuluvad erinevaid stiile viljelenud ja erinevate ajastute horvaatia autorite teosed, maailmarepertuaari klassika ja kaasaegsete autorite looming.

Horvaatia rahvusteatril on oluline roll riigi pealinna kultuurielus, see laiendab publiku silmaringi ja tõmbab ligi aina mitmekesisemat vaatajaskonda, mõned etendused müüakse välja juba kuid enne toimumist.

Horvaatia rahvusteater on Euroopa organisatsiooni Opera Europa, FEDORA platvormi ja Euroopa Teatrikonventsiooni liige.