OOPERIGALA

L 27.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Moskva Helikon-Opera solistid, ooperikoor ja sümfooniaorkester

 

 

Pjotr Tšaikovski

„PADAEMAND“

T 23.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Moskva Helikon-Opera

 

„Padaemand“ on üks Tšaikovski armastatumatest ooperitest, maagiline ning müstiline. Libreto aluseks on Puškini samanimeline jutustus, libreto autor on helilooja vend Modest Tšaikovski. Ooper valmis erakordselt lühikese aja, vaid 44 päeva jooksul. Helilooja põhilised nõuandjad olid libretist Modest ja tenor Nikolai Figner, kellele ta kirjutas Hermanni partii. Autor osales ka ise libreto loomisel, tema kirjutatud on tekstid Jeletski ja Liisa aariale ning koorinumbritele.

Tšaikovski ütles pärast esietendust oma ooperi kohta prohvetlikud sõnad: „Emba kumba – kas ma eksin kohutavalt või on mu „Padaemand“ tõeline meistriteos.“

Kontsertetendus „MR. GEORG OTS“

K 24.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Maailmaesiettekanne

Moskva Helikon-Opera

 

 

 

21. märtsil 2020 täitub 100 aastat eesti armastatud ja mitmekülgselt andeka ooperi- ja operetisolisti, lavastaja ja näitleja Georg Otsa sünnist. Kontsertetendus on lugupidamisavaldus Suure Kunstniku elutööle.

Kurt Weill / kammerooper

„SEITSE SURMAPATTU“

K 24.07.2019  Kesköösalong Opera Royal / 23.00
Moskva Helikon-Opera

 

Ükski ooper „ei ole patuta“, ent kui seitse surmapattu ühinevad Kurt Weilli ning Bertolt Brechti loomingus, tasub oodata erakordset tulemust.
1933. aastal loodud ja Théâtre des Champs-Élysées’s esietendunud ballett lauludega on Bertolt Brechti tekstidega lõikavalt vaimukas teos. Ühtlasi on problemaatilise žanrilise kuuluvusega teos ka kuulsa duo Brecht–Weill viimane koostöö ning oma kvaliteedilt ehk Weilli üks küpsemaid ja huvitavamaid helitöid üldse. Sisuliselt on tegemist vägagi emotsionaalse ja samas nii ühiskonna- kui moraalikriitilise teosega.
Ettekanne on täis peent psühholoogiat, mida on ikka peetud Helikoni lauljate üheks tugevuseks.
„Lavastust luues lahkasime kogu trupiga intensiivselt ning sügavuti patu mõistet ning selle sõna tunnetamisest sai äärmiselt isiklik kogemus iga trupiliikme jaoks. Seetõttu on ka kahe Annat mängiva näitlejanna olemus teineteisest täiesti erinev,“ ütleb režissöör Ilja Iljin.
„Kui avasin enese jaoks „Seitse surmapattu“, tunnetasin selle muusika erilist energiat, mis toob endaga kaasa hinge puhastumise,“ tunnistab muusikaline juht ja dirigent Valeri Kirjanov ,„ja seeläbi saavad meile lähedasemaks ka igavikulised piibli kaanonid, mis on praeguses ajas ääretult vajalik. Nagu pihil käimine.“

Giuseppe Verdi

„NABUCCO“

N 25.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Moskva Helikon-Opera

 

„Nabucco“ on Verdi kolmas ooper, mis sai helilooja karjääri tegelikuks alguseks. Ooperi tegevus toimub Jeruusalemmas ja Babüloonias 587 eKr ning jutustab antiikse Jeruusalemma langemisest tollase Babüloonia kuninga Nebukadnetsar II (Nabucco) käe all.
„Nabucco“ on tuntud oma vokaalpartiide erilise keerukuse poolest, kus põimuvad bel canto suursugusus ning dramaatiline jõud, samuti on märkimisväärsed koorinumbrid, mille hulgas troonib ka kuulus „Orjade koor“.

Francis Poulenc

„KARMELIITIDE DIALOOGID“

R 26.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Moskva Helikon-Opera

 

1794. aastal giljotineeriti 16 karmeliitide nunna kümme päeva enne Robespierre’i terrori lõppu, sest nad olid andnud märtritõotuse. Ema Mariel, ühel õdedest, õnnestus põgeneda ning tänu tema üleskirjutusele on see lugu järeltulevatele põlvedele lugeda.
Prantsuse helilooja Francis Poulenci ooper „Karmeliitide dialoogid“ valmis 1956. aastal G.Bernanosi samanimelise raamatu järgi. Tegu on Poulenci ühe säravaima teosega, milles helilooja jõuab sügava traagilise jõuni. Ekspressiivsed naishäälte meloodiad ning kõlaline varjundirohkus on tinginud selle ooperi jõudmise paljude ooperiteatrite lavale. Peategelase Blanche’i partii on kuulunud mitmete maailma kuulsamate sopranite – Denise Duval, Kiri Te Kanawa, Carol Vaness – repertuaari.

Kogupereetendus „OOPERIMUINASJUTT“

L 27.07.2019  Kuressaare lossi ooperimaja / 15.00

Moskva Helikon-Opera

 

„Ooperimuinasjutt“ on kontsertetendus, mille esitaja on Helikon Opera solistid, koor ning orkester. Etenduses kõlavad armastatud lastefilmide laulud.

OPERA ROYAL

N 25. juuli, 2019 | 23.00

R 26. juuli, 2019 | 23.00

L 27. juuli, 2019 | 23.00

Kesköösalong OPERA ROYAL Kuressaare lossihoovis

 

Uksed avatakse kell 23.00 ja programm algab peale etenduse lõppu ooperitelgis.

Pilet sisaldab laua broneeringut ning kerget õhtueinet öösalongis.