Giuseppe Verdi

TRAVIATA

N 26.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Ungari Riigiooperi etendus kahes vaatuses

 

Joovastavate pidude lämbe õhkkond, ohjeldamatu luksus, vahuvein ja … parandamatu haigus. Just selline oli „kameeliadaami“ elu enne armastust. Langenud naine. Just see 19. sajandi publikut ehmatanud süžee tõi lavadele Pariisi kurtisaani Violetta Valery – tänaseks ühe Verdi armastatuima kangelanna.

Georges Bizet

CARMEN

N 19.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Shanghai ooperiteater

 

Neljavaatuseline ooper “Carmen”, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil, on prantsuse helilooja Georges Bizet viimane heliteos ning on saanud üheks enimesitatavaks teoseks ooperirepertuaaris.

Kui ooper 1875.aasta märtsikuus Pariisis lavale tuli, saatis seda rohke kriitika ning läbikukkumine. Bizet suri 3 kuud hiljem südamehaiguse tõttu ning ei näinudki seetõttu “Carmeni” menu vaid pool aastat hiljem Viini Õukonnaooperis . Sellest ajast alates on “Carmen” tõusnud üheks populaarseimaks ooperiks klassikalises kaanonis.

2018.aasta Saaremaa Ooperipäevadel ettekandele tulev ooper “Carmen” on Shanghai ooperiteatri, Hongkongi ooperiteatri ja Sloveenia Rahvusteatri koostöö, mille lavastajaks on Philippe Arlaud. Käesoleva produktsiooni esiettekanne toimus Hongkongi kultuurikeskuses 2012.aastal ning seda on sellest peale arvukatel kordadel etendatud mitmetel Hiina tähtsamatel teatrilavadel. 2016.aastal esitleti ooperit Shanghai Suures Teatris ja “Carmen” oli ka Shanghai ooperiteatri 2015/2016 hooaja lõppetenduseks.

2018.aasta suvel on Shanghai ooperiteatri “Carmen” Saaremaa Ooperipäevade avaetenduseks ning oma panuse ootamist väärt muusikaelamusele annab ka ooperis osalev Saaremaa lastekoor.

TANTSUGALA

R 20.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Shanghai ooperiteater

 

Shanghai ooperimaja tantsutrupp (SOHDE – Shanghai Opera House Dance Ansamble) on viimase 60 aasta jooksul mänginud Hiina traditsioonilise tantsuteatri maastikul olulist rolli. Laiavalikulisest repertuaarist leiab sellise olulise teetähise hiina tantsukultuuris nagu etendus „Dagger Society“, samuti terve hulga teisi suurepäraseid tantsudraamasid nagu „Lotus Lantern“, „Banping Mountain“, „In the Shadow of the Moon“, „Phoenix in the Qi Mounain“, „The Fragrance of Lily Magnolia“, „Legend of Dayu“, „The Spring and Autumn of Wu and Yue“, mis on toonud kokku mitmeid erakordseid koreograafe ning artiste.

Viimaste aastate SOHDE hiilgavate etenduste hulgas on nii etnilisi kui kaasaegseid tantsudraamasid, nagu „Carmina Burana“, „People under The Sky“, „Song of Life“, „Dance of Planet“ ning sümfooniline tantsuetendus „Leningrad Symphony“. Erinevate tantsudraamadega on tantsutrupp osalenud arvukatel festivalidel nii kodumaal kui väljaspool ning saanud kõrge tunnustuse osaliseks.

Wen Deqing

RISKANTNE MÄNG

L 21.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Shanghai ooperiteater

 

“Riskantne mäng” on kaasaegne hiina ooper kahes vaatuses, mille on kirjutanud rahvusvaheliselt tunnustatud nüüdishelilooja Wen Deqing. Ooperi tegevus põhineb Gao Xiaosheng’i novellil „Õnnemäng lumesajuses öös“.

Ooperi sümbolistlik sisu puudutab kuulajat allegooria ja filosoofiliste nüanssidega, muusikat vürtsitab atonaalsus ning ebaharilik monotonaalsus.

“Riskantne mäng” esietendus 2003.aastal Genfis festivalil „Amadeus“ ja võitis koheselt palju tähelepanu. Sellest peale on ooperit mitmeid kordi ette kantud erinevates Hiina linnades, nagu näiteks Shanghai ja Peking. Aastal 2008, kutsutuna Savonlinna ooperifestivalile, tegi ooper oma teise ettekande Euroopas ja sai koheselt kõrge tunnustuse osaliseks. Mais 2017 etendus “Riskantne mäng” Londonis, Shanghai ooperiteatri ja Guildhall’i Muusika- ja Teatrikooli ühisprojektina ning pälvis kohaliku publiku sooja vastuvõtu ning kiitvad hinnangud.

Tauno Aints

GUUGELMUUGELPUNKTKOMM

P 22.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 16.00

Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester

 

Ooper lastele ja suurtele ühes vaatuses

Muusika: Tauno Aints

Lavastaja Marko Matvere

Osades: Pirjo Jonas, Simo Breede, Reigo Tamm, Märt Jakobson, Karmen Puis, Merle Jalakas

Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester

Dirigent Taavi Kull

Lugu tüdrukust nimega Juta, kes elab maal vanaema juures. Kui Juta väike armas merisiga Possu haigeks jääb ning vanaema Jutat ja Possut lohutada ja aidata püüab, avaneb uskumatult värviline võlumaailm, kus tuleb võidelda nii kurjade kui kummaliste tegelastega, õppida tundma maailma värve ja nende võlujõudu, võita sõpru ja leida julgust, ning lõpuks lõpeb kõik hästi.

„Guugelmuugelpunktkomm“ on lugu sellest, mis juhtub siis, kui lülitad mobiili välja. Siis saab ennast guugeldada ja muugeldada võlumaailma, kus on värvilised seiklused, muusika ja teatrimaagia!

Etendus toimub koostöös Vanemuise teatriga.

Wolfgang Amadeus Mozart

FIGARO PULM

K 25.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Ungari Riigiooperi etendus kahes vaatuses

 

Kohtume vana sõbra Sevilla habemeajaja ning tema armsama Susannaga otse kesk hullumeelset kaost ning rappakiskuvat pulmapäeva. Judit Galgóczy lavastus võtab luubi alla elumängu, milles igaüks on keegi teine, kui kellena end esitleb, lisaks ka soovides ka muud, kui neil juba olemas on …

Johann Strauss juunior

MUSTLASPARUN

R 27.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Ungari Riigiooperi etendus kolmes vaatuses

 

Ühel oma Budapesti visiitidest kohtus Johann Strauss juunior Ungari kirjanik Mór Jókai´ga, kellega koostöös sündis üks „valsikuninga“ armastatumatest operettidest „Der Zigeunerbaron“.

Õhtu täis tšaardaši, mustlasmuusikat, Viini valsse ja kauneid meloodiaid. Mida teeb operetis üks kiilaspäine seakaupmees? Kuidas saab aadlivõsukesest korraga mustlasparun? Kõik saab selgeks, iga asi omal ajal …

ALEXELA OOPERIGALA

L 28.07.2018  Kuressaare lossi ooperimaja / 20.00

Ungari Riigiooperi solistid, koor ja sümfooniaorkester

Kõlab igihaljas ooperiklassika

 

OPERA ROYAL

N 26. juuli, 2018 | 23.00-03.00

R 27. juuli, 2018 | 23.00-03.00

L 28. juuli, 2018 | 23.00-04.00

Kesköösalong OPERA ROYAL Kuressaare lossihoovis

 

Uksed avatakse kell 23.00 ja programm algab peale etenduse lõppu ooperitelgis.

Pilet sisaldab laua broneeringut ka etenduste vaheajal ning kerget õhtueinet öösalongis.